Wnioski z dużej ilości badań przedstawiają dane, które mogą wskazywać na większe prawdopodobieństwo tego, jaka jest płeć dziecka, którego oczekujesz.
(Dziewczynka) Dziecko jest pośladkowe
Jeżeli już zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twój maluszek ciągle jest uparcie w dole, głową do góry to być może nadszedł czas, aby pomyśleć o zakupach dla małej dziewczynki!
(Dziewczynka) Jesteś pod wpływem silnego stresu
Naukowcy mówią, że im bardziej byłaś zdenerwowana w momencie poczęcia dziecka, tym bardziej prawdopodobne jest, że urodzisz dziewczynkę. Dzieje się tak z takiego powodu, że dziewczynki mogą być mniej podatne na niekorzystne warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku dowiedziono, że przyszłe mamy, które informowały, że doświadczają sytuacji stresowych, częściej wydawały na świat córki.
(Dziewczynka) Zapominasz o swoich sprawach dość często
Z bliżej nieokreślonych powodów niektóre badania sugerują, że kobiety, które wydały na świat dziewczynki, konsekwentnie mają słabsze osiągnięcia w testach pamięci – szczególnie w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – kiedy porównamy je z mamami spodziewającymi się synów.
(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży niż wcześniej
To będzie chłopiec czy dziewczynka? To, co masz ochotę jeść może być wskazówką. Istnieje badanie, podczas którego prześledzono dietę przyszłych mam i okazało się, że matki w ciąży z chłopcami spożywały około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten większy apetyt? Badający podejrzewają, że testosteron wydzielany przez synów może przekazywać ich matkom informację, by więcej jadły. To miałoby wyjaśnić, z jakiego powodu chłopcy są zazwyczaj więksi po urodzeniu niż dziewczynki.
(Chłopiec) Masz cukrzycę ciążową
Wybrane badania dowiodły, że kobiety w ciąży z synami są w większym stopniu narażone na rozwój cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się podniesionym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne noszące córki. Naukowcy nie mają pewności, z jakiego powodu męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód dziewczynki, ale wnioski powyższe wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.
(Chłopiec) Jadłaś wysokokaloryczną dietę w czasie poczęcia
Jedno z badań wykazało, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w momencie zapłodnienia i regularne poranne posiłki zwiększają szanse na urodzenie chłopca. Prowadzący badania odkryli, że 56 procent kobiet z najwyższym spożyciem kalorii w chwili poczęcia miało chłopców, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród pań u których spożycie kalorii było najniższe.
(Chłopiec) Zaczęłaś lubić jeść inne rzeczy
Masz awersję do jedzenia, nawet takiego, które jadłaś dotąd z przyjemnością? Naukowcy twierdzą, że im większe obrzydzenie do jedzenia odczuwa ciężarna, tym większa szansa, że jest w ciąży z chłopcem. Powód? Awersja do przyjmowania pokarmów ma związek z tym, jak działa układ odpornościowy przyszłej matki, która stara się chronić swoje dziecko.
(Dziewczynka) Poranne mdłości dają Ci się we znaki
Większość kobiet w ciąży doświadcza w jakimś stopniu nudności o poranku, kiedy oczekują dziecka. Jednak niektóre mamy mają znacznie trudniej, skarżąc się na intensywne mdłości oraz wymioty. Badania wykazały, że kobiety, które są w ciąży z córkami, mogą być bardziej narażone na nudności i wymioty podczas ciąży. Wyniki takie były jeszcze mocniej powiązane z przyszłymi matkami, które uskarżają się na niezwykle silne mdłości w godzinach porannych.